روز گرامیداشت کورش کبیر و مراسمهای مردمی

به مناسبت سالگرد زادروز سردار بزرگ ایرانی و موسس سلسله هخامنشیان، کورش دوم ملقب به کورش بزرگ، از نوادگان هخامنش، روز 7 آبان خورشیدی را به نام روز بزرگداشت کورش بزرگ نام نهاده اند.

شایسته است در سالی که منشور حقوق بشر کورش نیز در ایران قرار دارد. اقدامی شایسته و در خور توجه برای گرامیداشت این روز برگزار گردد.

بنابر گزارشهای رسیده از گروههای دانشجویی و سمن های سازمان ملی جوانان، به طور خودجوش در اقدامی هماهنگ، قرار است در پنج شنبه شب، ساعت 22، سرود "ای ایران ای مرز پر گهر" را سر دهند. همچنین فردا صبح اط ساعت 9:30 صبح گردهمآیی در کنار آرامگاه کورش در پاسارگاد و برای تهرانیها در کنار موزه ملی ایران باستان و منشور کورش خواهد بود.

 

توجه مهم:

 

با توجه به بینش بالای هم وطنان عزیز، امید است از شعارهای سیاسی خودداری گردد و موضوع ملی با مسایل و گرایش های سیاسی در هم نیامیزد. زیرا که این مراسم متعلق به همه جهانیان با هر زبان و فرهنگ و گرایش سیاسی و اعتقادی میباشد و صرفا جهت اعلام همبستگی ملی برگزار خواهد شد. باشد که با رعایت موارد گفته شده، این مراسم را گسترش داده و همیشگی گردانیم.

 

سالروز گرامیداشت کورش بزرگ را به هم میهنان عزیز تبریک عرض مینماییم.

 

 

نظرات پر مهرتان را برایمان به یادگار بگذارید.

/ 3 نظر / 8 بازدید
مسعود

سلام دوست عزيز. وبلاکم را آپ کردم تشریف بیارید و نظر قشنگت رو به یادگاربذار.ممنون غدیر، آبى است که ریشه همه درختان و گل بوته ‏هاى باغستان‌هاى توحید براى تغذیه و رشد به آن نیازمند است. گل لبخندتون شکوفا، و عیدتون مبارک

مسعود

سلام به روزم (آپم) و منتظرقدمهای سبزتون هستم[گل]