راهنماهای مجموعه های هخامنشی تخت جمشید و پاسارگاد

مکانی مجازی برای گفتگو و گردهمایی راهنماها و مردم

مدیر کل امور موزه های کشور گفت: تخت جمشید در تعطیلات نوروزی امسال میزبان بیشترین تعداد بازدید کننده در بین محوطه های تاریخی در کشور بود.


«یحیی رحمتی»، با اشاره به افزایش تعداد بازدید کنندگان از موزه ها، کاخ موزه ها و محوطه های تاریخی در نوروز 92 افزود: در این میان تخت جمشید میزبان بیشترین تعداد بازدید کننده بود و بعد از آن حافظیه شیراز و مجموعه فرهنگی تاریخی سعد آباد در تهران در رده های دوم و سوم قرار دارند.

وی اظهار داشت: در نوروز امسال 414 موزه، کاخ موزه و محوطه تاریخی میزبان گردشگران نوروزی بودند که تعداد بازدید کنندگان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد 62 درصدی برخوردار است.


منبع خبر: میراث آریا(chtn)

نوشته شده در ۱۳٩٢/۱/٢٢ساعت ۱:٠٢ ‎ب.ظ توسط یک راهنمای مجموعه های باستانی ایران نظرات () |

در سفرهٔ هفت سین معمولاً هفت جزء یا بیشتر که با حرف سین آغاز می‌شوند قرار می‌گیرد که معمولاً از مجموعهٔ زیر انتخاب می‌شوند: سیر، سیب، سبزه، سنجد، سرکه، سمنو، سماق، سنبل، سکه، سپند، سپستان، سوهان، سوسن، سرمه، سنگک، سبزی، سیاهدانه. از این سین‌ها (و نیز اجزاء دیگر این سفره) معمولاً به نماد مفاهیمی چون نوزایی، باروری، فراوانی، ثروت، و مانند آنها یاد می‌شود. بعضی نیز این اجزاء را به خدایان ایران باستان، بالاخص آناهیتا و سپندارمذ، ایزدبانوهای آب و خاک، نسبت می‌دهند.

سبزه از اجزای اصلی سفره شمرده می‌شود و معمولاً از گندم، یونجه، یا عدسِ سبزشده است که ممکن است بر کوزه سبز کنند. از دیگر اجزای خاص‌تر این سفره می‌توان از سمنو و سنبل نام برد که در مواقع دیگر سال کمتر حضور دارند. گل سنبل را می‌توانید خودتان هم پرورش دهید تا برای سفره بهارتان آماده باشد.[۱]

هفت سین باید پنج ویژگی داشته باشه:

۱- واژه آن با حرف سین شروع شود. (پس اسفند جز سفره هفت سین نیست. اما این واژه در گذشته به شکل سپند به کار می‌رفته‌است که حرف نخست آن سین بوده‌است.)

۲- واژه آن پارسی اصیل باشد. (به عنوان مثال سنبل که واژه‌ای تازی است جز سفره هفت سین نیست)

۳- منشا گیاهی داشته باشد (به عنوان مثال سکه که منشا گیاهی ندارد جز سفره هفت سین نیست)

۴-واژه آن واژه ساده باشد و واژه مرکب یا مشتق نباشد. (به عنوان مثال سیاه دانه که یک واژه دو جزئی است جزء هفت سین نیست)

۵-و آخر از همه اینکه سین‌های سفره باید خوراکی باشند و بتوان آنها را خورد (اسفند را بعضی به سپند تعبیر می‌کنند که جزء هفت سین شود ولی چون خوراکی نیست جزء هفت سین نمی‌تواند باشد.)

پس بر اساس شرایط بالا سین‌های سفره به شرح زیر است:

۱-سیر ۲-سرکه ۳-سمنو ۴-سنجد ۵-سماق ۶-سیب ۷-سبزه
ای آسمان و درخت و باغِ من، گُل و زنبور و کندوی من! با زمزمه‌ی تو اکنون رخت به گستره‌ی خوابی خواهم کشید که تنها رؤیای آن تویی.

 

نوشته: مریم رسولی

تهیه: احسان جعفری

نوشته شده در ۱۳٩٢/۱/۱٩ساعت ۱٢:٤۳ ‎ب.ظ توسط یک راهنمای مجموعه های باستانی ایران نظرات () |